Milánó központjából kitiltják a büntetett előéletű és veszélyesnek tartott személyeket
December 30-tól szigorított közbiztonsági intézkedések lépnek életbe az olasz városban.
Ezzel a lépéssel milliószámnyi ecstasy piacra kerülését akadályozták meg.
Nyitókép: police.hu
A police.hu számolt be arról, hogy a kicsit több mint egy évvel ezelőtt lefoglalt 480 milliárd forintot meghaladó prekurzort az egyik magyarországi hulladékégetőben megsemmisítették.
Emlékezetes, a 32 tonnányi extasy alapanyagot a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) fedezte fel a soproni vámudvarban egy konténerszállítmányban, majd pár nappal később két budapesti raktárban. Mind a két helyen ugyanaz volt az elrendezés szisztémája: elől a legális áru, vagyis a műtrágya alapanyag, hátul a prekurzor (olyan előanyag, vegyület, mely egy másik vegyületet előállító reakcióban vesz részt – szerk.).
A hosszú és tüzetes szemlét követően
a vegyész szakértő egyértelműen kimondta, hogy mind a 32 tonna kábítószerek és pszichotrop anyagok tiltott előállítására használatos vegyület
– idézték fel.
A KR NNI Kábítószer Bűnözés Elleni Osztály nyomozói a felderítés során számos hazai és külföldi fuvarozócéget ellenőriztek, így eljutottak a szállítmány megrendelőjéhez, egy egyszemélyes kft-hez. Mint kiderítették, a cég magnéziapornak álcázva, hajókonténerrel szállíttatta Kínából először Németországba, a hamburgi kikötőbe a hatalmas mennyiségű illegális szert, amit onnan közúton hoztak be hazánkba.
Az ügyvezetőt, N. Csabát a nyomozók végül 2024. március 18-án fogták el. Az 50 éves isaszegi férfit kábítószer készítés elősegítése miatt hallgatták ki gyanúsítottként.
A Magyarországon lefoglalt, összesen 32 tonna prekurzor elkobzását és megsemmisítését a KR NNI kezdeményezte a nyomozást felügyelő Győr-Moson-Sopron Vármegyei Főügyészségnél.
A rekordmennyiségű illegális anyagot két részletben semmisítették meg.
Előszőr a budapesti raktárakban lefoglalt vegyületeket, majd a soproni vámudvarban talált prekurzort égették el.
A vegyület lefoglalásával és elégetésével milliószámnyi ecstasy piacra kerülését akadályozta meg a NAV és az NNI, akik a jövőben is közösen dolgoznak azért, hogy a teljes bűnhálózatot felderítsék – derült ki a közleményből.